Yaşam

Çankaya Belediyesi’nin geleneksel Bahçe – Balkon Yarışması başlıyor

0

Çankaya Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen “Balkon-Pencere Bezeme, Çatı-Teras Düzenleme ve Bahçe Düzenleme” yarışması için geri sayım başladı.

İlçe halkını bahçe, teras, balkon ve pencerelerde yapılabilecek bitkisel düzenlemelere özendirip, çevre bilincini ve yeşil alan sevgisini arttırarak daha yaşanılabilir bir Çankaya yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmaya başvurular 29 Nisan’da başlayacak ve 24 Mayıs’a kadar devam edecek. Elemeler yapıldıktan sonra 28 Haziran’da düzenlenecek ödül töreniyle yarışma son bulacak. 27 Mayıs ile 7 Haziran tarihleri arasında ön elemeleri yapılacak olan yarışmanın son elemeleri ise 10-14 Haziran arasında gerçekleştirilecek. 28 Haziran’da yapılacak ödül töreniyle dereceye girenlere derecelerine göre para, ağaç ve çiçek verilecek.

Bahçesine ya da balkonuna güvenen tüm Çankayalıların katılabileceği yarışmanın ön şartı Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde oturuyor olmak. Site ve apartman bahçesi, teras-çatı bahçeleri, balkon ve pencere olmak üzere 3 temel kategoride düzenlenecek yarışma ile, kentin ve çevrenin güzelleştirilmesi ve mekanın halk tarafından daha fazla sahiplenilmesi hedefleniyor.

Yarışmanın başvuru koşulları ve genel bilgileri ise şöyle:

– Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde oturmak,

– Uygun kategoride başvurmuş olmak,

– Daha önceki yıllarda katılıp dereceye girmemiş olmak,

Yarışmacıların, “Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Birlik Mahallesi Kahire Caddesi Yıldız/ANKARA” adresine başvurarak, katılacakları dalı veya dalları bildirmeleri gerekiyor.

Yarışma ön eleme ve  son eleme olmak üzere 2 aşamada yapılacak.

(Yeşil Gazete)

 

More in Yaşam

You may also like

Comments

Comments are closed.