Şort giydiği için bir kadına tekme atan saldırgan ikinci kez adliyeye sevk edildi

İstanbul Maslak’ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi’ye şort giydiği için tekme atan, emniyete ilk götürüldüğünde basit yaralama suçlamasıyla ifadesi alındıktan hemen sonra serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu (35), serbest bırakılmasının ardından bu sefer de ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ suçlamasıyla ikinci kez adliyeye sevk edildi.

Saldırgan Abdullah Çakıroğlu emniyete ilk götürüldüğü sırada kamerelara gülümseyerek poz verdi

Saldırgan Abdullah Çakıroğlu emniyete ilk götürüldüğü sırada kamerelara gülümseyerek poz verdi

Çakıroğlu hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile dün “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçlamasıyla ile tekrar yakalama kararı çıkartılmıştı.

İstanbul Maslak’ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi’ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu (35) ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Çakıroğlu’nun ifadesinde “Vandalların saldırısına uğradım, 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey İslam hukukuna göre oldu” dediği öğrenilmişti.

Saldırganın yakalanmasının ardından Show Haber’e konuşan Ayşegül Terzi, röportaj gerçekleştiği sırada kendisine otobüste tekme atan serbest bırakıldığını öğrenir öğrenmez sinirlerine hakim olamayıp baygınlık geçirdi.

 

(T24, Yeşil Gazete)