Kadın

Mor Çatı’dan 20. yıl tişörtleri

Kadınlara yönelik şiddetle mücadelede Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı için 8 tasarımcı 8 tişört tasarladı. Tanıtımına Beren Saat, Banu Güven, Şebnem İşigüzel gibi isimlerin de destek verdiği tişörtlerin satışından elde edilecek gelir şiddetten zarar gören kadınlar için kullanılacak.

Mor Çatı gönüllüsü Deniz Marşan’ın koordinatörlüğünde yapılan çalışmada tasarımcılar Elif Cığızoğlu, Jale Hüsdoğan, Zeynep Tosun, Zeynep Erdoğan, Özgür Mansur, Ayşe Deniz Yeğin, Gamze Saraçoğlu ve Mehtap Elaidi ürettikleri tişörtlerle kadınların şiddet görmediği, sığınağa ihtiyaç duymadıkları bir dünyaya kendi bakışlarıyla katkıda bulunmaya çalıştılar.

Aylin Aslım, Azra Akın, Beren Saat, Banu Güven, Ebru Akel, Rojin, Sedev Avcı, Şebnem İşigüzel ise tişörtleri giyerek Mor Çatı gönüllülerine tişörtlerin satılabilmesi için tanıtım desteği sağladı.

Tişörtler İstanbul’un Tünel semtindeki ‘Bilstore’ mağazasında ve www. gittigidiyor.com’da satışa sunuldu. Tişörtlerin tüm geliri yine şiddetten zarar gören kadınların hayata tutunmaları için kullanılacak. Mor Çatı 20 yıldır, kadınların şiddet görmediği bir dünya için çalışıyor ve desteklerinizi bekliyor.

Kategori: Kadın