Filipinler’de bofa tayfunu sonrası ölü sayısı tırmanıyor

Filipinlerdeki Bofa Tayfunu sonrası ölü sayısının 647 olduğu bildirildi. Filipinler Afet Bakanı Benito Ramos kayıp sayısının çok daha fazla olduğundan endişe ettiklerini söyledi.

Afet Bakanı Ramos, 780 kişinin de halen kayıp olduğunu açıkladı, bu 780 kişinin içinde kaybolduktan kendilerinden haber alınamayan 300 balıkçı da bulunuyor.

Ramos, kurtarma çalışmalarının düzenli ilerleyemediğini, hava durumunun önceden kestirilememesinin kayıplara ulaşmada kendilerine engel teşkil ettiğini belirtti.

“Şu anda uluslararası yardım kuruluşları ile hükümetler bize yardım ediyor ancak halen elimizde bulunan ekipmanlar şu an için yeterli değil” diye konuşan Filipinler Afet Bakanı Ramos kaybolan balıkçılar ilgili olarak, kendilerinden bir haftadır haber alınamadığını, Salı günü Mindanao adasını vuran Bofa Tayfunu sırasında Pasifik Okyanusu ile Güney Çin denizi arasında bulunan Spratly adasına doğru yol aldıklarının öğrenildiğini belirtti.

(Yeşil Gazete, Al Jazeera)

Share on Facebook3Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× 8 = 32

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>