Tekirdağ Cezaevi’nde isyan

Tekirdağ Muratlı Karayolu üzerinde bulunan Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde gece saat 23.30 sıralarında yangın çıktı. Birdal Abay ve Adem Tunç adlı hükümlülerin kaldığı koğuşta başlayan yangın diğer koğuşlara sıçramadan söndürüldü.

Cezaevi giriş ve çıkışında önlem alınırken, dumandan etkilenen 2 hükümlü hastanede tedavi altına alındı.

YANGIN YARIM SAAT SÜRDÜ

Çıkan yangına ise önce gardiyanlar müdahale etti. Diğer koğuşlarda kalan tutuklu ve hükümlüler ise kontrollü bir şekilde cezaevinden tahliye edildi. Daha sonra olay yerine gelen Tekirdağ Belediyesi İtfaiye ekipleri yarım saatlık çalışmanın ardından yangını söndürdü.

Yangın nedeniyle İl Jandarma Alay Komutanlığı’ndan cezaevine zıhlı araç ve çok sayıda asker sevk edilerek cezaevi girişine demir bariyerler yerleştirildi.

Tekirdağ Cumhuriyet Savcı Vekili Muammer Özcan’ın inceleme yaptığı cezaevinde koğuşta bulunan yatakların yandığı tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

BATMAN’DA SEVK

Öteyandan, Batman M Tipi Kapalı Cezaevi’nde 14 Temmuz günü isyan çıkaran kadın siyasi tutukluların ise Ankara’ya sevk edildiği bildirildi. Kadın tutukluların gece yarısı hiçbir özel eşyalarını almalarına izin verilmeden sevk edildiği öne sürüldü.

(Yurt)

Share on Facebook9Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

1 Yorum

 1. cem

  19/07/2012 12:03

  Bu sistemin değişmesi gerekiyor, son derece işe yaramaz bir sistemdir insanları alıp küçücük deliklere kapatmak. Çünkü suçu zamanımızda sistem de üretiyor. Suçun oluşmasına engel olmak için sistem yleştirmesi yapmak yerine , sistemi olduğu gibi yerinde muhafazakar bir tutku ile tutup, hiç bir iyleştirici çaba harcamayarak suçun oluşmasını beklemek hem insan aklı için hazin, hem de gereksiz masraf masraf anlamına geliyor.. Buna çok daha derin , çok daha akılcı yollar bulmak gerekiyor ki çok da zor değil..
  Cezaevleri tıkabasa dolu olan bu ülkede yönetenlerin kendilerini sorgulaması da gerekir. Bu sorgulamayı yapmaktan kaçınanlara oy verme alışkanlığıdan vaz geçmek de gerekir. Aklı selim kendini bilen her insan bunu da en az bir kaç defa düşünmeli.. Düzlüğe başka türlü çıkma şansımız yok..

 2. şerivan

  19/07/2012 19:37

  her isyan dediklerinde kalbim o kadar acıyorki …. korkuyorum dayıma birşey olursa başına birşey gelirse …. bu sistem o kadar yanlışki nasıl bir ülkede yaşayoruz biz yaa büyük sınıflar hayataı yaşıyor küçük sınıf kendi halinde herhangi bir mevkiye sahip olmayan sınıf yani halk ızdıraplar kaoslar acılar içinde yaşıyor o kadar çok isityorumki haksız yere cezaevine giren dayımın ve bizim ruh halimizi büyük sınıfılarında görmesini belki ozmn anlayabailecekler biz ne yapıyoruz …. başbakanımız (!) suriyedki esad rejimine sen kendi halkını öldüyorsun israile vb.devletlerin halklarını düşünerek bir çok siyasi enjektelerde bulunuyor bizde aynı şeyleri yaşaıyoruz ama dış medyayaya yansımıyor ülkemizin sureyiden bir farkı olduğunu düşünmüyorum ha suriye bombalıyor ama türkiye ta kalbimizden vuruyor hangisi daha kötü acaba?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

84 ÷ 12 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>